Autobus na baterie

Po ulicach Warszawy, przez pół roku jeździł zielony autobus zasilany bateriami TF1. Do zasilania autobusu potrzebny był komplet 20 gigantycznych baterii – osiem po bokach i cztery baterie z tyłu autobusu. Po naładowaniu, baterie wystarczały na 500 km, a następnie przez 12 godzin były ładowane ładowarką TF1, tak dużą, że zajmowała sporo miejsca w zajezdni autobusowej. Autobus na baterie był objęty 24 miesięczną gwarancją producenta.


Autobus na baterie FOREVER

Autobus na baterie

Reklama na powyższym autobusie była częścią kampanii o nazwie Baterie TF1 napędzają świat, reklamującej nowe na rynku akumulatory TF1. Zgodnie z założeniami kampanii, autobus na baterie, dla którego przygotowaliśmy grafikę reklamową, również był zasilany bateriami TF1.

Tak jak każda zabawka na baterie, autobus na baterie posiadał tablicę znamionową, na której umieściliśmy ostrzeżenia typu: nie wrzucać do ognia oraz certyfikat CE. Na tablicy znamionowej umieściliśmy również typowo marketingowy przekaz:

  • zasilać tylko akumulatorkami TF1

  • ładować tylko ładowarkami TF1

  • zamiennie można stosować baterie jednorazowe TF1

  • jednorazowe ładowanie akumulatorków wystarcza na 500 kilometrów

Z daleka baterie wyglądały jak prawdziwe, dlatego autobus budził zaciekawienie przechodniów. Zastosowana na szybach folia one-way-vision nie zmniejszała komfortu jazdy pasażerów.

Grafika reklamowa na autobusie znacząco wyróżniała się na tle pozostałych reklam, ponieważ nie tylko miała reklamować nowe baterie TF1, ale również intrygować i bawić.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s