Piękno, subtelność i magia … pokrowce Teatr Cieni

Pokrowiec Teatr Cienie_brązowy

Robiąc ostatnio porządki w biurze, znalazłam pokrowiec na telefon komórkowy z kolekcji Teatr Cieni. Tą limitowaną, autorską kolekcję pokrowców zaprojektowaliśmy jesienią 2007.  Każda postać na pokrowcu została narysowana przez naszego grafika, a zainspirowana teatrem, muzyką, baletem i pięknymi kobietami. Każdy pokrowiec oprócz dużej kieszeni na telefon posiada małą kieszonkę na szczęśliwą monetę.

Rafał Rzeźniak, grafik, twórca kolekcji Teatr Cieni, tak wspomina pracę nad tymi pokrowcami:

Pokrowiec Teatr CieniOd jakiegoś czasu temat symboli teatru inspirował mnie do działań artystycznych. Spędzając trochę czasu przy deskach parkietu, podświadomie kodowałem w myślach obrazy, które mogłyby choć w cząstkowy sposób przenieść ducha sztuki teatralnej do osobistego przedmiotu, jakim są np. pokrowce do telefonów komórkowych.

W scenach spektakli doszukiwałem się motywów, które w niejednoznaczny sposób ukazywałyby charakter tej pięknej dziedziny sztuki. Wybór padł na piękno, prostotą, subtelność, magiczność – specyficzną nostalgię dramatu. Sylwetowa grafika oraz przerysowane kontury wzmacniają przekaz znaku, dobitniej komunikując liryczną opowieść.
Pokrowce Teatr Cieni_białePodczas projektowania, trudnym wyborem był dobór kolorystki, która musiała integrować się z treścią. Początkowo był to czarny obraz na białym tle rodem z twórczości Kazimierza Malewicza. Jednak ocieplenie kolorów przez zastosowanie sylwety, okazało się lepszym „środowiskiem” dla subtelnej teatralnej tematyki. Mam nadzieje, że pokrowce na telefon Teatr Cieni pozwolą ich użytkownikom poczuć ducha teatru i magię spektakli.

Każda postać z Teatru Cieni ma swój charakter i niepowtarzalny urok:

ALBIN

AlbinJedyny mężczyzna w Teatrze Cieni. Cyniczny i zgorzkniały – lata spędzone wśród chimerycznych artystek nauczyły go dużego dystansu do niepojętego świata kobiet. Grywa rzadko, lepiej sprawdza się w roli reżysera. Rola życia – „Casablanca” która zapewniła mu już miejsce na kartach historii teatru. Charakterystyczny chropowaty głos, nieodłączny papieros w ustach, krytyczne spojrzenie i kąśliwe uwagi doprowadzają aktorki do szału podczas prób, jednak stanowią jednocześnie niezastąpioną motywację do doskonalenia granych ról.

ŁUCJA

ŁucjaDelikatna, eteryczna i kobieca. Oryginalna uroda pozwala grać jej role najpiękniejszych kobiet, arystokratek, o których rękę walczą szlachetni mężowie. Potrafi załagodzić wszelkie konflikty w zespole, choć sama jej śliczna buzia i nieskazitelny charakter wzbudzają w koleżankach zazdrość. W Teatrze Cieni trochę niedoceniana, z łatką „na pewno zawdzięcza wszystko urodzie”.

Zanim pokrowce Teatr Cieni zostały wprowadzone na rynek, kilkakrotnie zmienialiśmy kolory i wykończenie pokrowców. Zmienialiśmy odcień pokrowców, kolor nadruku, kolor zapięcia na rzep. Chcieliśmy, żeby pokrowce idealnie oddały magię i dramaturgię spektakli teatralnych.

Pokrowce Teatr Ceni_próbkaPokrowiec Teatr Ceni_próbka_brązowy

One response to “Piękno, subtelność i magia … pokrowce Teatr Cieni

  1. Pingback: KOMPAS Newsletter nr 2/2009 « Wrocławskie Studio Grafiki i Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s