Jak prowadzić tani i skuteczny marketing w czasach kryzysu gospodarczego?

Wczoraj wrzuciłam na bloga mój Poradnik Marketingowy dla właścicieli małych i średnich firm, można go pobrać tutaj. Jest to bardzo krótka publikacja (20 stron z ilustracjami).

Poradnik jest krótki, ponieważ:

  • zawiera skondensowaną dawkę porad marketingowych;
  • jego odbiorcami są właściciele małych i średnich firm oraz Samodzielni Przedsiębiorcy, którzy potrzebują porad praktycznych, nie teoretycznych, a ja szanuję ich cenny czas, więc nie zanudzam ich definicjami :-)
  • będziemy go drukować z własnych funduszy, więc każda dodatkowa strona to dodatkowy koszt :-(

poradnik_marketingowy_okladka1

Poradnik składa się z dziewięciu rozdziałów: Strategia Marketingowa, System Identyfikacji Wizualnej, Strona internetowa, Oferta handlowa, Rejestracja w katalogach internetowych, Reklama w GOOGLE AdWords, PR, Blog firmowy oraz ISO.

Rozdziały kończą się Cennymi wskazówkami, Obowiązkową lekturą oraz P.S. , które zawiera listę usług, które możemy bezpłatnie wykonać, jeżeli ktoś skłonny jest polecić nas swoim znajomym przedsiębiorcom.

Żałuję, że przy rozdziale Oferta handlowa, nie dopisałam książki Hipnotyczny marketing, Joe Vitale, są tam świetne przykłady sales – letterów. Obiecuję, że dopiszę tę pozycję w drugim wydaniu drukowanej wersji Poradnika.

Oprawą graficzną Poradnika i jego składem zajął się Rafał Rzeźniak, który dzielnie wprowadzał moje poprawki (przecinki, kropki itp). Rafał jest autorem wielu folderów, katalogów, opakowań, w zasadzie wszystkie znaczące graficzne realizacje, jakie do tej pory zrobiliśmy zawdzięczamy Rafałowi. Galerie jego prac można obejrzeć na naszej stronie w zakładce Realizacje.

Gdy pisałam Poradnik przypomniały mi się czasy studenckie i pisanie mojej Pracy Magisterskiej. W 2002 roku napisałam 200 stron na temat marketingu internetowego – Internet jako narzędzie marketingu na przykładzie banków. Kusi mnie, żeby po 7 latach powtórzyć badanie ankietowe, które wtedy przeprowadziłam i porównać wyniki, jak postrzegana była bankowości internetowa i Internet 7 lat temu, kiedy wszystko raczkowało i jak jest teraz, gdy Internet rozwija się z niesamowitą prędkością.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s