Startujemy w Konkursie „Firmowy blog roku 2008”

Konkurs na najlepszy blog roku 2008 został zorganizowany przez blogifirmowe.wordpress.com, a jego celem jest promowanie dobrych blogów firmowych.

Cieszymy się, że zostaliśmy zaproszeni do konkursu :-) Nasz blog dopiero się rozwija, a już został zauważony przez znawców tematu. Dziękujemy :-)

Dominik Kaznowski, pomysłodawca konkursu, napisał dlaczego polskie firmy rzadko wykorzystują blogi do komunikowania się ze swoim otoczeniem – klientami, partnerami biznesowymi, pracownikami:

Wydaje mi się, że powodem takiego stanu rzeczy jest z jednej strony nieumiejętność (brak doświadczenia) w wykorzystywaniu nowych narzędzi, a z drugiej obawa przed otwartą komunikacją.

Zgadzam się z tą wypowiedzią w 100%. Do tego dochodzi brak doświadczenia w prowadzeniu bloga w obszarze np.: zarządzania komentarzami – brak reakcji na komentarze klientów, usuwanie negatywnych komentarzy.

Blog korporacyjny nie ma szans na przetrwanie, jeżeli nie jest częścią długoterminowej strategii marketingowej firmy oraz nie ma wsparcia ze strony managerów wyższego szczebla. Niestety blogi firmowe traktowane są przez polskie firmy jako ciekawy, ale niekoniecznie potrzebny eksperyment marketingowy.

Może dzięki takim konkursom jak ten, firmy zainteresują się tematem blogów firmowych i  dostrzegą w nich skuteczne narzędzie marketingowe.

Reklamy

One response to “Startujemy w Konkursie „Firmowy blog roku 2008”

  1. Pingback: Najpopularniejsze wpisy w 2008 roku « Wrocławskie Studio Grafiki i Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s